Ortho-Assistente training

De ortho-assistente cursus is een cursusprogramma voor de tandartsassistente die de orthodontist en /of de tandarts ondersteunt bij de orthodontische behandelingen van patiënten.

Op aanvraag kan de cursus worden uitgebreid met een klinische training van de ortho-assistentes in-office. Een unieke mogelijkheid om je eigen assistente(s) te trainen in je eigen praktijk, waarbij bij jouw patienten direct de apparatuur kan worden geplaatst(Spark/Insignia). Zo verdien je de klinische dag direct terug! Een tandarts voor orthodontie komt op jouw praktijk om de assistentes te trainen bij het plaatsen van de apparatuur. De datum is op aanvraag en in onderling overleg.

 

Inhoud Volledige Orthodontie Opleiding;

De orthodontie opleiding is een opleiding waarbij de cursist kennis vergaart over de hedendaagse orthodontie gebruikmakend van twee verschillende technieken namelijk het Custom Designed Selfligating brackets en draden systeem Insignia en het aligner beugel systemen Spark. De volledige cursus is opgebouwd uit een algemeen deel (Basisvaardigheden en gegevens verzamelen), het onderdeel straight wire vaste apparatuur (Insignia), aligners behandeling (Spark), de begeleiding van de orthodontie patiënt en de retentiefase in de orthodontie.

Algemeen

Om een behandelplan op te stellen heeft de orthodontist/tandarts informatie over de patiënt nodig. Deze informatie omvat gezichtsfoto’s, röntgen informatie, informatie over de gezondheid van tanden en kiezen en modelinformatie. Het verzamelen van deze informatie zal deels uitgevoerd worden door de orthodontist/tandarts en deels door de assistente. Vooral het maken van gezicht- en gebitfoto’s, het nemen van (al dan niet digitale scan) afdrukken en het vervaardigen van röntgenfoto’s, conform de vereisten volgens de wet BIG en de kernenergie wet, worden in dit blok onderwezen. Tevens wordt de assistente getraind om de patiënt uit te leggen waarom deze informatie wordt verzameld en wat met deze informatie vervolgens wordt gedaan. Tijdens deze dagen wordt er door de cursist zelf geoefend in het maken van de afdrukken, scans en het maken van de foto’s; daarnaast zal er een live demonstratie te volgen zijn waarbij tips and tricks gegeven zullen worden betreffende de plaatsing van Insignia apparatuur.

Studiebelasting

Per module studiebelasting: 10 contacturen en 2 zelfstudie uren

Inhoud: Ortho Assistente Cursus Module Ortho 1; Basisvaardigheden en gegevens verzamelen

De eerste module van de opleiding orthodontie voor tandartsassistenten behandelt orthodontische basisbegrippen, afwijkingen en behandelmogelijkheden. De cursist neemt kennis van de theorie en praktijk om de informatie te verzamelen, die nodig is om tot een orthodontisch behandelplan te komen.

Leerdoelen:

De cursist leert orthodontische basisbegrippen en vergaart kennis over de relevante anatomie en veel voorkomende afwijkingen in kaakstand, tandstand en gebitsontwikkeling.

De cursist neemt kennis van de indicatie en het tijdstip van behandelen van de verschillende afwijkingen bij de verschillende patiëntengroepen.

De theorie en biologie van tandverplaatsing wordt uitgelegd voor zover dit relevant is in het begrijpen van de orthodontische behandeling.

De cursist leert informatie verzamelen die nodig is om tot een orthodontisch behandelplan te komen;

  • De cursist leert gezicht- en mondfoto’s maken (intra- en extra oraal).
  • De cursist neemt kennis van de verschillende röntgenfoto’s, de indicaties daarvan en leert opnamefouten herkennen
  • De cursist leert de theorie van en oefent praktisch de intra-orale mondscan met behulp van de Trios scanner of leert de techniek van PVS afdrukken afhankelijk van de eigen praktijksituatie.
  • De cursist leert de basisprincipes van de gezichtsanalyse.
  • De verschillende behandelmethoden worden geïntroduceerd: brackets en draden (Insignia) versus aligners (Spark).

Kennis, eindtermen:

Na het volgen van Module 1 kent de cursist:

  • De orthodontische begrippen, de relevante anatomie en de meest voorkomende afwijkingen.
  • Veel gebruikte behandelmethoden (vaste apparatuur en aligners) en heeft de cursist globaal inzicht in de verschillen en overeenkomsten van aligners en customized straight wire techniek.
  • De theorie en biologie van tandverplaatsing.
  • De methode en vereisten om zelfstandig een orthodontische intake uit te kunnen voeren (lichtfoto’s, gebitsscans of afdrukken en röntgeninformatie)

De module wordt afgesloten met een theoretische toets en het praktisch uitvoeren van een orthodontische intake (gebitsscan of afdruk en lichtfoto’s).

Ortho Training In-officeOrthodontie AlgemeenVaste ApparatuurAligner ApparatuurOrtho patiënt begeleidingOrtho patiënt retentieTotaal Kosten Opleiding
Module 1Module 2Module 3Module 4Module 5
Spark

en/of

Insignia

InsigniaSparkInsignia en Spark

begeleiding

Retentie en virtual
Volledige orthodontie opleiding

 

€ 1750

per praktijk

€ 825

1 ½ dag

€ 825

1 ½ dag

€ 825

1 ½ dag

€ 825

1 ½ dag

€ 825

1 ½ dag

€ 3450

Korting € 675

Aligner opleiding

 

 

€ 1750

per praktijk

€ 825

1 ½ dag

 € 825

1 ½ dag

€ 825

1 ½ dag

€ 825

1 ½ dag

€ 2800

Korting € 500

Vaste apparatuur opleiding

 

€ 1750

per praktijk

€ 825

1 ½ dag

€ 825

1 ½ dag

 € 825

1 ½ dag

€ 825

1 ½ dag

€ 2800

Korting € 500

Kosten diverse opleiding trajecten;

Volledige ortho-assistent opleiding (volledig vaste apparatuur en aligners);

  • 7 ½ dagen
  • 5 blokken van 1 ½ dag op vrijdag en zaterdag ochtend
  • Totaalkosten € 3450 waardoor een korting € 675 wordt gerealiseerd in vergelijking met het afnemen van de losse modules

Aligner ortho-assistent opleiding;

  • 6 dagen
  • 4 blokken van 1 ½ dag op vrijdag en zaterdag ochtend
  • Totaalkosten € 2800 waardoor een korting € 500 wordt gerealiseerd in vergelijking met het afnemen van de losse modules

Insignia vaste apparatuur ortho-assistent opleiding;

  • 6 dagen
  • 4 blokken van 1 ½ dag op vrijdag en zaterdag ochtend
  • Totaalkosten € 2800 waardoor een korting € 500 wordt gerealiseerd in vergelijking met het afnemen van de losse modules

Orthodontie modules;

  • 1 ½ dag
  • 1 blok van 1 ½ dag op vrijdag en zaterdag ochtend
  • Totaalkosten € 825 als op zichzelf staande module

Docenten;

Bert Zautsen, tandarts voor orthodontie

Bo Dusseldorp, tandarts voor orthodontie

Jakko Kolkert, tandarts voor orthodontie

Madelein Muis, ortho-preventie assistent

Lenneke Verhagen, tandarts v orthodontie

Leon Verhagen, gnatholoog, implantoloog, master laser dentistry, tandarts voor orthodontie

Maja Vujovic, ortho-preventie assistent

Silvia van Hagen, mondhygiënist

 

Cursus coördinatoren

Talitha Niemeijer & Maja Vujovic, ortho-preventie assistent


Cursusdata;

12 en 13 september 2025ortho module 1

Lichtenvoorde/ Winterswijk/Aalten

Vrijdag 9;00-17;00 uur en zaterdag 8;00-12.30 uur
17 en 18 oktober 2025ortho module 2

Lichtenvoorde/ Winterswijk/Aalten

Vrijdag 9;00-17;00 uur en zaterdag 8;00-12.30 uur
7 en 8 november 2025ortho module 3

Lichtenvoorde/ Winterswijk/Aalten

Vrijdag 9;00-17;00 uur en zaterdag 8;00-12.30 uur
12 december 2025ortho module 4

Lichtenvoorde/ Winterswijk/Aalten

Vrijdag 9;00-17;00 uur 
 30 en 31 januari 2026ortho module 5

Winterswijk/Lichtenvoorde/Aalten

Vrijdag 9;00-17;00 uur en zaterdag 8;00-12.30 uur

 

  • Ortho Assistente Aligners en Custom brackets Module 1
     05-04-2024
     09:00 - 17:00
  • Ortho Assistente Aligners en Custom brackets Module 1
     06-04-2024
     08:30 - 12:30
  • In office training(datum nader te bepalen)
     01-07-2024
     17:00 - 18:00
  • Ortho Assistente <odule 1
     09-05-2025 - 10-05-2025
     09:00 - 12:00
  • Ortho Assistente Cursus Module Ortho 1; Basisvaardigheden en gegevens verzamelen
     12-09-2025 - 13-09-2025
     09:00 - 12:00
     Integrated Dentistry/ Orthodontics Course Center Aalten
Excuses, de kaartverkoop voor dit event is gesloten, omdat het event reeds verlopen is.

locatie  

Adres
Beatrixpark 8d, Winterswijk, Gelderland, 7101BN, Netherlands

Geef een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.